Naše koně

Původcem všech úspěchů Jezdeckého klubu byla matka a babička Diana.

Diana byla zemská klisna po otci Diktant 57 a matce Rena po Bystrc. Byla zapsaná v hlavní plemenné knize pod označením JM 3716A.

Dala 8 potomků, kteří úspěšně reprezentovali a stále reprezentují naší stáj v Horních Heřmanicích.

Diana

 

1. Danita po Vikomt - vzhledem k zranění, které prodělala jako hříbě, neměla příležitost aktivně sportovat. Několik parkurů si ale odskákala. Na tomto obrázku je Danita třetí kůň zleva.

Danita

 

2. Dinár po Quoniam VIII - aktivně sportoval od svých 4 let, ale bohužel pro nemoc, kterou si dovezl ze závodů předčasně odešel do koňského nebe. :(

Dinár

 

3. Dynastie po Topas 28 - aktivně sportovala od svých 4 let, ale pro její menší dravost se lépe uplatňovala v parkurových závodech.

Dynastie

 

4. Diráno po Jaspar A1/1 - tento valach byl velice nadějným přírustkem této stáje, vysportoval se na úrověň CCI**, bohužel v roce 2002 si nešťastnou náhodou zlomil nohu ve výběhu a odešel do koňského nebe. Na jeho počest jsme pojmenovali potomka Dajány.

Diráno

 

5. Dantela po Jaspar - tato klisna se vysportovala do obtížnosti CCI*, byla nesmírně dravá do práce a výborná skokanka.

Dantela

 

6. Dallas 1 po Patcher A1/1 - tento šestnáctiletý valach se stává legendou heřmanické stáje. Jeho dosažená sportovní výkonnost je na úrovni CIC***. Má za sebou 9 startů na Mistrovství České republiky seniorů v military, přičemž vždy tuto nejnáročnější soutěž u nás dokončil. Z těchto devíti startů dvakrát obsadil nejvyšší příčku. Stále se těší dobrému zdraví.

Dallas 1

 

7. Davos - tento valach s bohatými sportovními zkušenostmi dosáhl výkonnosti CCI**. Úspěšně reprezentoval dvakrát na Mistrovství Evropy juniorů s Antonínem Vrtkem ve Strzegomi a Jardy ve Francii. I nadále tohoto hnědáka čeká pestrá sportovní budoucnost. :)

Davos 1

 

8. Dajána 7 po Majáles A1/1 - tato klisna rovněž výborně reprezentovala SOUz Horní Heřmanice na úrovni CCI*, ale v současné době slouží jako chovná klisna na základě výborného skokového potenciálu. Zde překonává překážku vysokou 180cm.

Dajána 7

Těchto osm koní jsou potomci jedné klisny Diany. Na tento rod navázala klisna Dajána 7, která prodělala ve třech letech zranění a proto byla připuštěna. Dala potomka jménem Diráno 1, jehož otec je slavný parkurový kůň Calanthano.

 

Diráno 1 po Calanthano - velmi perspektivní kůň, který v letošním roce 2013 začal prokazovat své kvality. Vyhrál Mistrovství České Republiky v družstvech v Kolesách, Mistrovství České Republiky v seniorech v Humpolci, finále Zlaté podkovy v Humpolci, Mistrovství Severomoravské oblasti v Lošticích, stal se Zlatým koněm Zlaté podkovy a vyhrál přehlídku výkonných koní Českého teplokrevníka.

Diráno 1

 

V letošním roce (2013) je jejím dalším potomkem klisnička, která dostala název po své babičce Diana.

 

malá Diana